مشاوره کسب و کار مشاوره استارتاپ تعیین وقت مشاوره برنامه های آموزشی ویدئوها

Mostafa Pouraliمصطفی پورعلی

مشاور کسب و کار اینترنتی، طراح خدمات مشاور کسب و کار آنلاین، هکر رشد استارتاپ ها

کارگاه هک رشد شتابدهنده نوین تک

9 اردیبهشت 1397

کارگاه آموزشی هک رشد در محل شتابدهنده نوین تک با حضور تیم های استارتاپی این شتابدهنده برگزار شد. این کارگاه آموزشی در حالی برگزار شد که تیمهای استارتاپی اکثرا در مرحله Pre-Launch و برخی محصول Launch شده داشتند. تیم ها از متخصصین برنامه نویسی وب و موبایل، بازاریابی، طراحی و گرافیک و کسب و کار بهره می بردند و ترکیب خوبی را ایجاد کرده بودند.

موضوعات کارگاه هک رشد

در کارگاه آموزشی هک رشد که در این شتابدهنده برگزار شد ابتدا مباحث تئوری مربوط به Growth Hacking شامل تعریف هک رشد، معرفی فریموورک های رشد، معرفی PMF یا همخوانی محصول و بازار – Product market fit و سایر مبباحث مرتبط و پس از آن اشتراک گذاری تجربیات اعضای تیم ها انجام شد. در اشتراک گذاری تجربه ها، مباحث جالبی در مورد متریک ها (Key Metrics) یا همان سنجه های کلیدی استارتاپ مطرح شد و نیز انواع مدلهای درآمدی در استارتاپ ها و پس از آن ابزارهای تحلیل داده مورد بررسی قرار گرفت.

همچنین بخشی از تجربیاتم در خصوص استخراج سنجه های کلیدی و همچنین KPI ها برای چند کسب و کار مطرح شد که در این میان ابزارهای مربوط به استخراج داده از کسب و کارها و نرم افزارهای آنلاین تحت وب نیز مورد بررسی قرار گرفت. در ادامه سنجه ستاره شمالی یا North Star Metric معرفی شد که بعنوان یکی از مباحث جدیدتر در موضوع هک رشد مطرح می شود. در این سنجه، عنوان می شود که همیشه در کسب و کارها یک شاخص یا سنجه کلیدی، بعنوان سنجه مهم می بایست در نظر گرفته شود و سایر سنجه های کلیدی برای رسیدن به آن سنجه می بایست تحلیل و پایش شوند.

growth hacking workshop

سرفصل های کارگاه هک رشد

موضوعات و سرفصل های کارگاه آموزشی هک رشد در این رویداد به شرح زیر بود :

برای اینکه بدانید هک رشد چیست و درباره آن اطلاعات بیشتری کسب کنید اینجا را کلیک کنید.

دیدگاه ها و نظرات

من در شبکه های اجتماعی

Instagram Facebook Twitter Linkedin