مشاوره کسب و کار مشاوره استارتاپ تعیین وقت مشاوره برنامه های آموزشی ویدئوها رشدانا

Mostafa Pouraliمصطفی پورعلی

مشاور کسب و کار اینترنتی، طراح خدمات مشاور کسب و کار آنلاین، هکر رشد استارتاپ ها

توسعه و بهبود فروش

فروش و کسب درآمد بیشتر به واسطه فروش، بعنوان یکی از اهداف نهایی سازمان ها، شرکت ها و استارتاپ ها، همیشه یکی از بزرگترین و مهمترین فرایندها بوده و تمامی تلاش سازمان ها رسیدن به نمودارهای رو به رشد فروش است. سازمانها پس از مدتی ممکن است بواسطه تکرار فرایندهای روزمره، از رشد فروش خود غافل شوند و صرفا همان کارهایی را برای فروش انجام دهند که همیشه انجام می داده اند. این چنین می شود که نمودارهای فروش رفته رفته به یک خط صاف تبدیل شده و کم کم رو به افول می گذارد.

توسعه فروش بعنوان یک اصل مهم در کسب و کارها، سرخط برنامه های سازمان های پیشرو است و تمامی برنامه ها و هدفگذاری ها در نهایت به این نقطه ختم می شود. توسعه و بهبود فروش، وابسته به فرایندهای بهینه در فروش، نوآوری در سازمان و محصول، فضای بازار و کسب و کار، مزیت های رقابتی محصول و … می باشد. اما مهمترین این موارد، فرایندهای بهینه می باشد. فرایندها و پروسه هایی که طی آن محصول بفروش می رسد تا دچار تغییر می شود یا روند رشد فروش آن یک فرایند تکراری اما رو به رشد می شود.

فرایندهای فروش بستگی به نگاه مدیران سازمان ها و استارتاپ ها به نحوه مدیریت سازمان یا استارتاپ دارد. اینکه برای رساندن یک محصول (ارزش محصول) به دست مشتری چه پروسه ای طی می شود و مشتری در نهایت از چه طریقی می تواند ارزش پشنهادی کسب و کار را در قالب محصول یا خدمات تحویل بگیرد. گاهی فرایندهای فروش به قدری لخت و ناکارامد است که مشتری و مصرف کننده در نهایت یا خرید خود را متوقف می کند، یا دیگر خرید نمی کند، یا اگر خرید کند، هیچ میلی به توصیه به دیگران پیدا نمی کند.

 

من در شبکه های اجتماعی

Instagram Facebook Twitter Linkedin